Kaip valyti skirtingas grindų dangas

DomusKartais žmonės klausia – kaip nuo grindų išvalyti vyno, aliejaus ar šuns šlapimo dėmes? Atsakymas priklauso nuo to, kokias grindis turite. Ar tai laminuota grindų danga, ar parketas, ar kilimas. Taip pat ir modernūs baldai yra išvalomi skirtingomis priemonėmis priklausomai nuo to, iš ko jie patys būna padaryti.

Parketas

Tai bus viena paprasčiausiai išsivalančių dantų. Ypatingai, jeigu tai yra laminuota grindų danga. Tokį parketą net galite pabandyti išvalyti sausa audinio atplaiša. Priklauso ir nuo to, ką jūs ten išliejote. Blogiausia, jeigu ant grindų buvo išpilta kas nors iš chemikalų – aliejiniai dažai, kitokie dažai, lakas. Tokias dėmes teks valyti su atskiedėju tos medžiagos, tačiau reikės labai saugotis, kad tas pats skiediklis nežeistų ir grindų dangos. Paprastas dėmes išvalysite taip pat lengvai kaip ir nuo kokio stalviršio.

Linoleumas

Priklausomai nuo to, kokia yra linoleumo tekstūra, gali dėmės išsivalyti lengviau arba sunkiau. Jeigu reljefas šiek tiek grublėtas, tai dėmes lengviau įstrigs į šį paviršių. Tada reikės ir pašveisti. Apskritai, linoleumas lengviau į save įgers kokius nors dažančius skysčius, negu laminuotos grindys, parketas. Dėl to, vos kažkas pasiliejo, reikėtų iškart kuo greičiau valyti, kol neįsigėrė. Tai gana minkšta medžiaga, kurios tankis nėra labai didelis, dėl to ir tos dėmės lengviau lieka. Tačiau geroji pusė yra ta, kad linoleumą galima lengvai pakeisti nauju, tam nereikia nei statybininkų, nei didelio išmanymo.

Kilimas

Blogiausia yra, kai kas nors išsilieja ant kilimo ar kiliminės dangos. Dėl to, pavyzdžiui, auginant gyvūnų jauniklius, kol šie dar neišmoko namų taisyklių, reikia ant kilimo tiesti kokį nors celofaną. Ir tai dar ne viskas. Galima kilimą ir apskritai suvynioti bei kur nors padėti. O šiaip, kai ant jo atsiranda dėmė – kuo greičiau plauti ją kibirais vandens.

Venkite kenksmingų medžiagų

Kaip modernūs baldai, taip ir grindys, neturėtų būti valomi labai stipriomis, kenksmingomis medžiagomis. Pirmiausia, galite sugadinti paviršių. Tarkime, jeigu kokie gražūs baldai arba grindys bus valomi su actu, benzinu, wihite spiritu ir kitais sunkiais chemikalais, tuomet rizikuosite, kad jūsų paviršiai bus sugadinti. Taip pat ir nuo acetono. Šie tirpikliai naudojami siekiant sunaikinti tam tikras medžiagas, dažus, taigi, jie gali paveikti ir tuos paviršius, ir norėję nuo grindų ar iš sofos išvalyti nedidelę dėmelę, staiga turėsite daug didesnę, ištrintą ir nebe išnaikinamą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>