Kaip keičiasi finansų rinkos?

FinansaiJeigu norite investuoti, dirbti ir kažką naudingo nuveikti neišeidami iš namų, finansų rinkos gali būti ta veikla, kuri leis jums padaryti kažką tokio, ko nedarėte anksčiau. Tačiau norėdami investuoti ir būti sėkmingu finansų rinkos dalyviu, turėsite visą laiką būti pasiekiami, ir geroje formoje. Finansų rinkos yra dinamiškas dalykas, jos gali pasikeisti labai greitai, tad negalite užsisėdėti vienoje pozicijoje – nuolat tenka sekti naujienas. Kokias naujienas sekti, jeigu dirbate finansų rinkoje, ir į ką labiausiai reaguoti?

Politiniai perversmai

Turbūt didžiausius visų laikų pokyčius finansų rinkose sukuria būtent politiniai perversmai. Nebūtinai perversmai, kartais tiesiog iššūkiai. Įsimintina data: rugsėjo vienuolikta prieš daugiau kaip 10 metų, kada teroristų lėktuvai rėžėsi į Niujorko bokštus dvynius. Dolerio kursas tuomet neįtikėtinai greitai nukrito, taip pat greitai kaip ir tie dangoraižiai. Žmonėms, dirbusiems finansų rinkoje, tai kainavo daug įtampos ir pareikalavo žaibiškos reakcijos. Jeigu nespėsi permesti savo obligacijų, pertvarkyti akcijų ir permesti savo visą turtų svorį į kitas rinkas, galbūt nusipirkti kitų valiutų, pražiūrėsi labai svarbius dalykus ir štai netrukus jau graušiesi pirštus, jog praradai viską. Tačiau reaguoti reikia ne tik į tokias politines sensacijas, bet ir į rinkimų rezultatus, naujų politinių konvencijų susitarimus, embargus, politinius eksporto bei importo nuosprendžius, muitų politiką ir kt. Tai labai veikia visą ekonomiką bei valiutų rinkas.

Įmonių bankrotai

Jeigu stambiausios pasaulio įmonės ima keisti savo strategiją, jos užsidaro, bankrutuoja, jų akcijos perparduodamos, jeigu jos jungiasi ir kooperuojasi, jeigu vyksta netikėti pokyčiai, visai nepanašūs į nuoseklius ir išlauktus dalykus, tuomet turite ir jūs tuojau pat reaguoti. Na o į tuos pokyčius, kurie nuosekliai vyksta nuolat taip pat apdariai žvelgti bei numatyti, kas dar gali laukti ateityje.

Gamtos nelaimės

Kadangi gyvename labai ramioje vietoje, tai didžiausia gamtos nelaimė pas mus būna nebent nepabarstytas kelias žiemą arba apsemta Šilutė pavasarį. Tačiau pasaulyje yra tokių katastrofų, kurios sugriauna tūkstančius gyvenimų, sustabdo verslą, priverčia gyvenimą iš esmės pasikeisti. Dėl to reikia kreipti dėmesį ir į tai, kaip vyksta gyvenimas kur. Jeigu pramoninį miestą užliejo cunamis – neabejotinai bus pokyčių ir finansų rinkose, keisis ir valiutų reitinga, veikiausiai tos šalies piniginis vienetas smuks žemyn. Turėdami akcijų visai kitokioje srityje galite galvoti, kad jūsų tai nepaveiks, tačiau pažvelgus giliau galite matyti ir kontekstų susiliejimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>