Kaip pagerinti matomumą žiemą

Žiemą itin reikėtų susirūpinti, kad kelio matomumas būtų labai geras. Todėl ir AGN stiklai paslaugos gali būti reikalingos, ir kiti dalykai, kurie leistų važiuoti saugiau. Žiemą matomumas yra daug prastesnis, ir todėl reikia stengtis jį gerinti.

Automobilių stiklų tvarkingumas

StiklaiTaigi, pirmas dalykas, kurį galima padaryti, tai stiklų keitimas sunkvežimiams ar automobiliams, jeigu tie stiklai yra prastos būklės. Patikėkite, prastos būklės stiklas tikrai yra visokeriopai nenaudingas dalykas, ir drauge tai gali būti labai pavojingas reikalas. Sutrūkęs stiklas ar subraižytas stiklas vis tiek greitu laiku nori nenori gali tapti kažkuo tokiu, kas išvis sudūžta, dar labiau suskilinėja. Tai nesaugu, nes galimas trūkis. Priekinis stiklas yra grūdintas ir laminuotas, todėl jam trūkus šukės nepažirs į veidą, bet nebus ir stiprios atlaikymo jėgos, smūgio atveju. Šoniniai auto stiklai turi būti tvirti ir nesuskilę, nes neatlaikę smūgio jie subyrėtų, o tai tikrai nebūtų kažkas, ko norėtų bent vienas automobilio vairuotojas.

Matomumo sąvokos ir terminai, datos

Jeigu kalbėtume apskritai apie matomumą, tai ši sąvoka ir įvairios sampratos figūruoja tiek Kelių eismo taisyklėse, tiek Saugaus susisiekimo įstatyme. Matomumas yra reiškinių visumą, nulemianti tai, kaip vairuotojas mato kelią. Geras matomumas – tai kai gerai matosi bent 300 metrų į priekį. Tačiau, pavyzdžiui, lenkimo atveju privaloma, kad kelias matytųsi (pvz., iki posūkio) bent 100 į priekį. Sustojus ne gyvenvietėje avarinio sustojimo būdu, reikia dėti avarinio sustojimo ženklą bent 50 metrų nuo automobilio, gyvenvietėje – bent 25 metrų. Toks matomumas reikalingas vairuotojams, kad šie matytų kliūtį ir galėtų ją apvažiuoti. Blogo matomumo atveju leidžiama vairuotojams (arba rekomenduojama) naudotis papildomomis saugos priemonėmis.

Fizinė savijauta

Labai svarbus ir svarbiu kiekvienam laikomas dalykas – tai gera fizinė savijauta. Vairuotojo rega turi būti paruošta žiūrėjimui. Jeigu reikia, yra dėvimi akiniai. Gerinantys regą arba tamsinantys vaizdą. Taip pat svarbu yra ir tai, kad būtų žmogus pailsėjęs ir blaivus, neapsvaigęs nuo vaistų. Tada ir matomumas bus geras.

Apšviestumas ir apšvietimas

Žiemą matomumas blogesnis, nes labai nedaug yra šviesiojo paros meto. Taigi, tamsoje tenka orientuotis pagal įvairius šviečiančius ar šviesą atspindinčius elementus, taip pat pagal tam tikrus signalus, kurie leidžia suprasti, kad artėja kita transporto priemonė. Visgi taip važinėti yra pavojinga ir nesmagu, todėl reikėtų planuotis keliones kiek tai įmanoma šviesiuoju paros metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>