Pradedantieji vairuotojai ir automobilių šviesos

Pradedantieji vairuotojai gal ir nežinos, kas yra https://www.autosviesos.lt/xenon-lemputes, tačiau net ir neišmanant kruopščiai mechanikos, vis tiek reikia žinoti, kaip ir kada elgtis su šviesomis. Štai keletas svarbių akcentų, į kuriuos būtina atkreipti dėmes.

Nepamiršti įsijungti šviesų

Šviesos automobiliamsJauniems ir automobilio grožio besirūpinantiems vairuotojams tikrai rūpės, kad jų angel eyes BMW automobilyje praneštų apie save kuo dažniau, nes tai bus jiems svarbus akcentas. Tačiau kitiems pradedantiesiems vairuotojams, kurių tikslas bus tiesiog kažkaip susigaudyti visoje vairavimo ir automobilio situacijoje, gali būti, kad įsijungti šviesas pavyks tik tada, kai tai liks neužmiršta. Žinoma, yra automobilių, kurie automatiškai įjungia dienos šviesas važiuojant, tačiau senesniuose daugumoje modelių šviesas reikia įsijungti automatiškai. Tačiau pradedantiesiems reikėtų būti budriems, ir įsėdus į automobilį nepamiršti įsijungti šviesų, prisisegti diržo, pasitaisyti veidrodėlių, ir tik tada judėti iš vietos.

Nepamiršti išjungti šviesų, atvažiavus

Kitas panašiai svarbus dalykas – nepamiršti išjungti šviesų, kai atvažiuojame, jeigu jos neišsijungia automatiškai. Išjungtos šviesos pavojaus niekam nekels, tačiau tai visgi bus dalykas, dėl kurio paskui gailėsitės. Įjungtos šviesos iškraus akumuliatorių ir paskui grįžę prie automobilio, nebegalėsite jo užvesti. Tai gali sukelti rimtų nemalonumų, jeigu netoliese nebus sąlygų gauti pagalbos, užvesti mašiną, pakrauti akumuliatorių.

Parodyti posūkius

Dar vienas svarbus dalykas, susijęs su šviesomis – tai posūkių rodymas. Tikrai svarbu, kad būtų tinkamai rodomi posūkiai. Jeigu to nedarysite, žinoma, sulauksite tikrai daug problemų. Tai yra didelis nusižengimas ir dalykas, kuris išprovokuoja avarijas kelyje, kadangi kiti eismo dalyviai būna suklaidinami. Aišku, jeigu nerodote posūkių, tai vargu, ar tapsite taip lengvai vairuotoju, ar išlaikysite teises.

Rodyti avarinę signalizaciją

Dar vienas dalykas, kurio reikėtų nepamiršti – tai avarinės signalizacijos tuomet, kai sustojate neleistinoje vietoje trumpam, ar esant pavojingai situacijai, norint įspėti visus aplink. Vairuotojai, ne tik pradedantieji, kartais tai pamiršta dėl streso, bet būtina stengtis tai prisiminti.

Užtikrinti, kad šviesos veiktų gerai

Kitas labai svarbus dalykas – tai tinkamas šviesų veikimas. Apskritai reikia nuolatos prižiūrėti savo automobilio būklę, tačiau itin svarbu ir kad šviesos visada veiktų kuo tinkamiau. Vis apeikite automobilį, įsitikinkite, kad viskas gerai.

Laiku perjungti tolimąsias šviesas

Ši situacija kartais aktualesnė patyrusiems vairuotojams, kurie keliauja jau ne taip budriai. Visgi verta ir pradedantiesiems visada atsakingai naudoti ilgąsias šviesas ir daryti viską, kad tik su jomis nebūtų akinami kiti vairuotojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>