Atsarga statybų aikštelėje

Kuomet statybų aikštelėje važinėja sunkvezimiai su kranu ir kita "sunkioji artilerija", būtina pasisaugoti ir rasti būdų, kaip ten darbuotis tikrai kuo saugiau. Tą būtina padaryti, nes tokios stambios mašinos gali sukelti didelių sunkumų, jeigu nebus laikomasi darbų saugos. Štai keletas patarimų, kurie padės prisilaikyti darbų saugos.

Atsargiai važiuoti atbulomis

Sunkvežimiai su kranaisVisų pirma, tokie automobiliai kaip https://www.truckfind.lt/specializacijos/naudoti-vilkikai turėtų būti geros techninės būklės, o vairuotojas turi turėti ne tik ant popieriaus kategoriją atitinkantį leidimą vairuoti, bet ir realiai gerus vairavimo įgūdžius ir sugebėjimą padaryti tokius sudėtingus manevrus, kaip kad važiavimas atbulomis. Patikėkite, tai tikrai sudėtingas judesys, ir jį būtina padaryti atsakingai. Daroma prielaida, kad statybų aikštelėje ko gero pilna žmonių, kurie ten kažką dirba, veikia, ir dėl to važiavimas atbulomis būtinai turi būti labai atsargus dalykas. Būtent atbuli vilkikai, sunkvežimiai kartais pervažiuoja aikštelėje dirbančius žmones, o to ir reikėtų vengti labiausiai.

Darbo drabužiai darbuotojams

Žinoma, norint išvengti bet kokių blogų atsitikimų darbo aikštelėje, reikėtų labai pasistengti suteikti visiems darbuotojams tinkamas apsaugos priemones. Ir tai būtų tinkama avalynė su apsaugančiu galu, specialios pirštinės, kelnės, jeigu reikia – neperkerpami, neperlaužiami, nedegantys audiniai. Žinoma, šalmai, net jeigu teoriškai ant galvos niekas kristi neturėtų. Galva yra labai svarbus organas ir mes turime ją saugoti. Kur tik yra mažiausia rizika susižeisti, būtina dėvėti šalmą, ir to niekas nepaneigs.

Svarbu pailsėję ir sąmoningi darbuotojai

Kas dar labai svarbu? Žinoma, pakankamas poilsis ir dirbti galintys darbuotojai. Kartais nutinka taip, kad tenka dirbti kelias naktines pamainas iš eilės, tinkamai nepailsėjus. Arba galbūt tam tikri orai padiktuoja tą darbo tempą, koks galiausiai ir būna. Taigi, labai svarbu, kad būtų pailsėję, sąmoningi darbuotojai, ir būtent jie galėtų dirbti saugiai. Be jokios abejonės, negali būti nė kalbos apie apsvaigusius, alkoholį vartojusius darbuotojus. Tokių dalykų vis dar pasitaiko, todėl labai reikėtų atsargiai į tai žvelgti.

Tinkamai veikiama technika

Taip pat svarbu, kad gerai veiktų visos priemonės, naudojamos statybų aikštelėje. Tiek kažkokie specifiniai įrankiai, tiek sunkioji technika. Transporto priemonės irgi privalo būti gerai sutvarkytos, praėjusios techninę, o taip pat ir faktiškai gerai veikiančios, o ne tik ant popieriaus. Tuomet sumažinsite riziką, kad statybų aikštelėje gali atsitikti kokia nors nelaimė, ir galėsite tikėtis sėkmingesnių darbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>