Kaip dirba specialiosios tyrimų tarnybos

Tam, kad būtų išaiškinti didžiuliai nusikaltimai, vien pasiklausymo iranga yra tik dalis bendros strategijos, kurią panaudoja specialiosios tarnybos, aiškindamos sunkesnius ir lengvesnius nusikaltimus. Žinoma, nė vienas specialiosios tarnybos žvalgas ir seklys mums savo metodų neatskleidė, todėl tolimesni pasvarstymai – tai tik prielaidos, kaip galbūt yra tvarkomi tokie reikalai, kokiu būdu yra bandoma susekti ir aiškinti didelius nusikaltimus.

Naudoja modernias sekimo technologijas

Pasiklausymo irangaŽinoma, ta sekimo iranga, kuri yra prieinama nusipirkti paprastiems žmonėms, tikriems sekliams yra tik „lengvas riešutėlis“. Tai tarsi nieko, palyginus su tuo, kas iš tiesų galėtų būti daroma su daug geresniais prietaisais. Tad reikėtų tikėtis, kad specialiosios nusikaltimus tiriančios tarnybos turi dar geresnes blakes, blakių detektorius, kameras, diktofonus, gps seklius ir dar gal daugybę skirtingos įrangos, kurios mes net neįtariame egzistuojant.

Infiltruoja asmenis – aktorius

Tačiau specialiosios tarnybos dirba pasitelkdamos daugiau metodų, o ne tik gudriai naudodamos gerą įrangą. Mat jų tikslas itin reikšmingas – sustabdyti nusikalstamumą, užtikrinti visišką saugumą, išaiškinti sunkiausius nusikaltimus. Štai dėl ko yra naudojami ir agentų darbai. Tiriant sudėtingas bylas, kada tai įmanoma, panaudojamas ir žmogiškasis resursas, kuomet yra įpainiojami į kažkokių žmonių terpę tam tikri agentai, kurie apsimeta nesusijusiais žmonėmis, bet iš tiesų tiesiog renka informaciją, stengiasi į įtariamųjų tarpą įsirašyti taip, kad viskas būtų labai natūralu ir paprasta.

Seka ilgai, kol gauna patikimų įrodymų

Tačiau nereikėtų galvoti, kad specialiosios tarnybos tuojau pat puola kaltinti ir suimti. Sekimas kartais vyksta labai ilgai – galbūt ir metus. Mat tam, kad gautų visus orderius, reikia pririnkti tikrai daug įrodymų. Todėl operacijos ir būna tokios ilgai trunkančios bei sudėtingos. Kartais reikia net provokuoti kažkokius manevrus tam, kad būtų galima patvirtinti įtarimus. Nereikia net sakyti, kad tai tikrai labai svarbu ir kartu pavojinga visiems, kas dalyvauja tokiose operacijose.

Sunkus, bet reikšmingas darbas

Yra darbų, kurie yra labai vieši ir puikiai matomi nuo pradžios iki galo. Jie yra tokie, kokie reikalingi mums visiems, paprasti kaip barmeno, padavėjos, pardavėjų ir pan. Tačiau yra ir darbų, kurių nei skelbimų nerasite, nei aprašymų, nei jums papasakos ką nors žmogus, tą darbą dirbęs. Mat tai yra tokie darbai, kuriuose tenka vykdyti slaptas operacijas, pavyzdžiui, kažką pasekti, ir tai tampa tikrai svarbiu dalyku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>