Nuolatos didėjančios šildymo kainos ir gamtos suvokimas lemia vis didesnį žmonių susidomėjimą atsinaujinančiomis energijos formomis. Viena iš pagrindinių priemonių išgaunanti šilumą iš atsinaujinančios gamtos yra kieto kuro katilai.
Kieto kuro katilai yra puiki alternatyva skystiesiems arba dujiniams kuro katilams. Greta gamtos tausojimo šildymas kietuoju kuru yra pats ekonomiškiausias ir mažiausiai priklausantis nuo globalių kainų svyravimų. Dėka technologijų, šiuolaikiniai kieto kuro katilai yra efektyvūs ir patogūs naudoti ir nesvarbu ar jums reikalingas tiktai papildomas šildymo būdas ar visa šildymo sistema, kurioje galėsite naudoti tiek smulkintą medieną tiek medienos granules. Šiame straipsnyje apžvelgsime medienos panaudojimą šildymui naudojant kieto kuro katilus.
Ekonomiškumas ir aplinkos saugojimas
Kieto kuro katilai saugoja aplinką, kadangi kaip kurą naudoja atsinaujinančius gamtos resursus, o kasdien augančios kuro kainos natūraliai verčia atsisakyti naudotis iškasamuoju kuru kaip tik galima greičiau ir kaip alternatyva naudotis mediena. Remiantis šiuolaikinėmis šildymo kainomis ir paskaičiavus investavimo į šildymo sistemą kainą, kieto kuro katilai yra puiki ir taupi alternatyva. Šiuolaikiniai kieto kuro katilai yra daug modernesni ir stipriai patobulėjo nuo senųjų „krosnių“, kurios buvo naudojamos daugumoje namų praeityje. Kieto kuro katilai gali būti statomi kaip papildomi katilai prie dujinių ar skysto kuro katilų šildymo sistemų ir naudojami tuomet, kada būnate namuose. Išvykus visada galima įjungti dujinį ar skysto kuro katilą, o sugrįžus ir vėl naudotis kietuoju kuru. Netgi tokiu būdu šildantis būsite mažiau priklausomi nuo kainų svyravimų ir ilgainiui sutaupysite. Be to, naudodami kieto kuro katilus prisidėsite prie aplinkos tausojimo, kadangi šildant kietuoju kuru mažesnis kiekis CO yra išmetama į aplinką, o šis anglies dioksido kiekis yra absorbuojamas augant naujiems medžiams.
Teisingas kieto kuro atsargų laikymas
Drėgnos medienos naudojimas kieto kuro katiluose gali būti ne tik mažiau ekonomiškas, prarandantis daugiau šilumos, tačiau ant kieto kuto katilo ir kamino vidinių sienų sudaro visas sąlygas kauptis dervoms. Paskaičiuota, kad mediena pasiekia aukščiausią efektyvumą maždaug po trijų džiovinimo metų, laikant ją nuo lietaus apsaugotoje vietoje.
Rekomenduojama susmulkinti rastus į maždaug dešimties centimetrų diametro gabalus. Sukraukite sukapotą medieną į ventiliuojamą ir jeigu įmanoma, saulės apšviestą vietą ir uždenkite tentu nuo lietaus. Jeigu yra galimybė, medieną sukraukite taip, kad oras galėtų lengvai judėti tarpais ir tokiu būdu sukrauta mediena daug greičiau taps tinkama naudojimui. Oro tarpams padaryti galima panaudoti pagalbinę medieną. Niekada nekraukite medienos neventiliuojamuose rūsiuose, kadangi džiovinimui reikalinga saulė ir ventiliacija.
Granulių naudojimas
Be įprastinės medienos, kieto kuro katilai gali būti kūrenami granulėmis. Medienos granulės gaminamos iš medienos atliekų, kurios specialios technologijos dėka yra susmulkinamos ir aukšto suspaudimo jėga suspaudžiamos suformuojant cilindro formos granules. Granulės privalo būti transportuojamos ir laikomos visiškai sausose sąlygose, kitu atveju granulių panaudojimas kieto kuro katiluose bus neefektyvus. Granulės laikomos maišeliuose arba specialiose pakuotėse. Jeigu prieš tai naudojote skysto kuro katilą ir planuojate jį pakeisti kieto kuro katilu ir kūrenti granulėmis, tuomet granulių laikymui puikiausiai tiks patalpa, kurioje prieš tai laikėte skystą kurą.
Dujiniai katilai gali būti pastatomi arba pakabinami, su momentiniu vandens ruošimu, su viduje integruotu boileriu ar katilai su atskirai pajungiamu vandens šildytuvu.