Saulės energijos panaudojimas Lietuvoje

aulės energija yra pats galingiausias atsinaujinančios energijos šaltinis. Apskaičiuota, kad pasauliniu mastu, saulė išskiria 60 kartų daugiau energijos, negu jos sugeneruoja vėjas. Vis tik saulės energija dar nėra pilnai išnaudojama, nes yra išsisklaidžiusi ir mažai koncentruota, o jos intensyvumas priklauso nuo paros, netgi metų laiko.

Šiuolaikinės technologijos, galinčios paversti saulės energiją elektra sparčiai tobulėja, o šį tobulėjimą skatina ir Europos Sąjunga, nes tai vienas iš geriausių būdų gaminti švarią, aplinką tausojančią energiją.

Lietuvoje galima sėkmingai gaminti saulės energiją

Lietuvoje gyventojai skatinami patys gaminti energiją iš saulės, suteikiant APVA paramą. Siekiame, kad šiais 2020 metais įsirengusių saulės elektrines skaičius pasieks 10 000. Iš tiesų, Lietuvos klimato sąlygos leidžia sėkmingai gaminti energiją iš saulės ir patenkinti savo reikmes. Vienam m2 tenka nuo 926 kWh iki 1042 kWh saulės energijos per metus.

Pagal ESO duomenis, vienas namų ūkis vidutiniškai sunaudoja 140 kWh elektros energijos. Taigi, jeigu vienas saulės elektrinės modulis pagamina apie 1000 kWh per metus, tai patenkinti šeimos ūkio elektros poreikius reikėtų iki dviejų modulių.

Kai kam gali kilti klausimas, ką daryti, jei vasarą saulės jėgainė gamina elektros energijos perteklių, o žiemą – atvirkščiai, pagamina per mažai? Pagamintą perteklių galima pasaugoti elektros tinkluose ir sunaudoti jį vėliau.

Be abejo, gaminti patiems elektros energiją labiausiai apsimoka tiems, kas naudoja daugiau elektros – gamykloms ar nuosavų namų savininkams, kada yra galimybė pasišildyti vandenį elektra ar apsišildyti visą būstą.

Energetiškai efektyvus namas

Šiuo metu, pagal Europos Sąjungos reikalavimus, namas turi atitikti A+ energetinio naudingumo klasės reikalavimus. Tai reiškia, kad jis turi tausoti energiją. Nuo 2021 metų namas turės atitikti A++ energetinio naudingumo klasės reikalavimus. Šio namo skirtumas nuo A ir A+ klasės tas, kad didžioji dalis jo naudojamos energijos turi būti iš atsinaujinančių jos šaltinių. Vienas tokių šaltinių – saulės energija.

Namas bus energetiškai efektyvus, jei bus nukreiptas į pietų pusę, tada ant stogo sumontuota jėgainė galės maksimaliai gaminti elektros energiją iš saulės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>