Ką rinktis: nešiojamą ar stacionarų kompiuterį?

KompiuteriaiLietuvoje net trys ketvirtadaliai gyventojų naudojasi kompiuteriu, todėl kompiuteriai yra tikrai populiari prekė. Dažnais atvejais, kada norima įsigyti naują kompiuterį, kyla klausimas, kokį vertėtų pasirinkti – nešiojamą ar stacionarų. Taigi, kokie yra didžiausi ir vieno, ir kito pasirinkimo privalumai bei trūkumai, ir kada verčiau rinktis nešiojamą kompiuterį?


Nešiojamą kompiuterį visada galite pasiimti su savimi

www.220.lv teigimu vienas didžiausių nešiojamų kompiuterių privalumų yra tai, kad jie yra kur kas kompaktiškesni už stacionarius, tad nešiojamus kompiuterius galima pasiimti į darbą ar į kelionę. Jei pasirinksite nešiojamą kompiuterį, bevielį internetą galėsite naudoti bet kur, kur tik lyra galimybė juo naudotis. Paprastai nešiojami kompiuteriai sveria iki maždaug keturių kilogramų, tad nekyla jokių nepatogumų juos transportuojant – tereikia turėsi specialų krepšį, kuriame kompiuterį galima saugiai transportuoti.

Kaina ir remontas

Stacionarių kompiuterių kaina paprastai yra mažesnė nei nešiojamų kompiuterių, o jų remontas yra pigesnis. Taip nutinka dėl to, kad stacionaraus kompiuterio detales galima paprasčiau pakeisti, o tuomet, kada norima kompiuterį paversti našesniu, lengviau bus pagerinti stacionaraus kompiuterio našumą. Kai kurios nešiojamo kompiuterio dalys yra integruotos, todėl jas pakeisti gali būti kur kas sunkiau, ir tai taip pat atsilieps kompiuterio remonto kainai.

Tarnavimo trukmė

Nors neretai yra teigiama, kad stacionarių kompiuterių tarnavimo trukmė yra ilgesnė, tačiau viskas priklausys nuo to, kaip kompiuteris bus prižiūrimas. Jei tam bus skiriama pakankamai dėmesio, nešiojamas kompiuteris taip pat gali tarnauti gana ilgą laiką. Dažniausiai nešiojamų kompiuterių gedimų atsiranda tada, jei kompiuteris pažeidžiamas transportuojant, jei nėra periodiškai valomos jame susikaupusios dulkės, ir t.t. Visada svarbu pasidomėti, ką daryti, kad kompiuteris tarnautų kuo ilgesnį laiką – rasite iš tiesų nemažai vertingų patarimų, ką vertėtų daryti, kad kompiuterio tarnavimo trukmė taptų ilgesnė, o darbo našumas išliktų toks pat didelis.

Kompiuterio galingumas

Šiuolaikiniai nešiojami kompiuteriai galingumu beveik nenusileidžia stacionariems kompiuteriams. Stacionarūs kompiuteriai dažniau pasirenkami tada, jei tenka dirbti su didelės apimties vaizdo failais ar mėgstama žaisti kompiuterinius žaidimus. Jei kompiuteriu yra atliekamos tokios užduotys, kurioms yra reikalingas labai didelis darbo našumas, tokiu atveju rinkitės stacionarų kompiuterį, kuris su šiomis užduotimis galės susitvarkyti kur kas greičiau. Visais kitais atvejais gali visiškai užtekti ir nešiojamų kompiuterių galingumo, todėl įvertinkite savo poreikius, ir tai gali jums pasufleruoti atsakymą, kuris šių pasirinkimų bus geresnis.

Vieni žmonės dažniau pasisako už stacionarius kompiuterius, kiti – už nešiojamus, tačiau tinkamą sprendimą galite priimti tik jūs patys. Neretai nešiojami kompiuteriai yra tiesiog nepakeičiami, kada juos tenka naudoti kelionių metu, darbe ir namuose, ir t.t. Įvertinę, kokie yra jūsų poreikiai, tikrai greitai galėsite nuspręsti, kokio tipo kompiuterį vertėtų pasirinkti, ir beliks atrasti tinkamiausią kompiuterio modelį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>